پرسش‌های متداول

برای مشاهده پاسخ هر پرسش، روی آن پرسش کلیک کنید.

پلاگین کیاکم چیست و چه کاری انجام میدهد؟

کیاکم یک پلاگین برای گرسهاپر است که با کتابخانه‌ای از مدل‌های متنوع در زمینه‌های مختلف، با بکارگیری امکانات طراحی پارامتریک گرسهاپر به شما اجازه خلق بی‌نهایت مدلهای جدید در زمینه طراحی ملرومات کابینت آشپزخانه را می‌دهد. تمامی این مدل‌ها قبلا توسط تیم کیاکم تست شده و نکات فنی و اجرایی در نظر گرفته شده است. با کیاکم طراح خود باشید!

کیاکم با چه فرمت‌هایی خروجی می‌دهد؟

کیاکم تقریبا با تمامی فرمت‌های پرکاربرد در صنعت (مانند DWG، AI و…) قابلیت خروجی گرفتن دارد.

کیاکم چه زمانی آپدیت می‌شود؟

کیاکم به طور متوسط هر سه ماه یکبار بروز رسانی می‌شود. این بروز رسانی شامل بهبود کارآیی نرم‌افزار و رفع باگهای جزئی احتمالی و همچنین افزودن مدل‌های جدید به کتابخانه مدل‌های آماده نرم‌افزار خواهد بود.

آیا کاربر قابلیت اضافه کردن مدل به کیاکم را دارد؟

خیر! قابلیت افزودن مدل جدید توسط خود کاربر وجود ندارد. اما شما می‌توانید جزئیات طرح مورد نظر خود را با تیم فنی کیاکم در میان بگذارید تا به صورت سفارشی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن طرح دلخواه شما به صورت پارامتریک به کتابخانه کیاکم افزوده شده و در اختیار شما قرار گیرد. این مورد شامل هیچ هزینه اضافه‌ای نیست و به صورت رایگان انجام خواهد شد.

آیا کاربر می‌تواند طرح‌های از پیش تعریف شده پلاگین را شخصی‌سازی کند؟

بله، حتما! اما توجه داشته باشید که برای این کار لازم است اطلاعات کافی از نحوه کار با دستگاه CNC داشته باشید. در صورتی که در این مورد تردید دارید مشاوران ما شما را راهنمایی خواهند کرد.

چه منابع آموزشی برای یادگیری کیاکم در نظر گرفته‌اید؟

در قسمت آموزش از منوی اصلی سایت، انبوهی از مطالب آموزشی و ترفندهای استفاده از پلاگین کیاکم و ویدیوهای اختصاصی آموزشی برای شما تدارک دیده‌ایم. همچنین پس از هر بروز رسانی موارد جدید اضافه شده در آن نسخه نیز به قسمت آموزشها اضافه خواهد شد.

آیا برای کار با کیاکم لازم است به نرم‌افزار خاصی مسلط باشم؟

تمام تلاش ما این بوده است که کار با کیاکم تا حدممکن ساده و بدون نیاز به تسلط به نرم‌افزار دیگری باشد. با این حال از آنجا که کیاکم در بستر نرم‌افزار راینو و گرسهاپر اجرا می‌شود، آشنایی با راینو و گرسهاپر می‌تواند در استفاده هرچه بهتر شما از این ابزار کمک کننده باشد. منابع آموزشی راینو و گرسهاپر در پست‌های وبلاگ معرفی شده‌اند.

هنگام کار با کیاکم، با افزایش تعداد مدل‌ها زمان نستینگ (Nesting) زیاد می‌شود، آیا این طبیعی است؟

بله. نستیگ فرآیند پیچیده‌ای ست که نیاز به پردازش مدلها برای رسیدن به بهینه‌ترین چیدمان و کمترین مقدار دور ریز دارد. بنابرین طبیعی است که زیاد شدن تعداد مدل‌ها باعث طولانی‌تر شدن این فرآیند می‌شود.

آیا برای هر سایز جدید، لازم است یک کامپوننت جدید اضافه شود؟

بله. برای هر سایز جدید باید یک کامپوننت جدید اضافه شود.

آیا برای کار کردن با پلاگین نیاز به اینترنت هست؟

بله. برای بررسی اعتبار لایسنس شما، لازم است در زمان استفاده از کیاکم اتصال کامپیوتر شما به اینترنت برقرار باشد.

آیا برای ورود به پلاگین هر بار نیاز به وارد کردن لایسنس است؟

بله.

پشتیبانی کیاکم به چه شکل هست؟

پشتیبانی کیاکم در تمام روزهای هفته (حتی در روزهای تعطیل) از 8 صبح تا 12 شب پاسخگوی سوالات شماست. از شنیدن صدای شما خوشحال خواهیم شد.

سوال من در این لیست نبود، چطور بپرسم؟

در صورتی که سوالی دارید که در این لیست وجود ندارد، می‌توانید از قسمت تماس با ما، سوال خود را مطرح کنید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخ داده شود. 🙂